| onuticuta200312 a întrebat:

Vineri merg la Bucuresti, o zi, si am auzit ca este tren joi seara si vom ajunge vineri dimineata pe la 7.Mergem la niste rude pana pe la 11:00 iar apoi vrem sa ne plimbam si sa vizitam orasul pentru ca mergem odata pe an la Bucuresti(merg eu cu mama cu matusa si verisoara mea).Ce am putea sa vizitam? M-am gandit sa mergem la niste muzee in parcul herastrau si la afi palace cotroceni. Aveti alte sfaturi cine este din Bucuresti? Oare care sunt tarifele la palatul parlamentului? Vreau sa mai specific ca rudele noastre stau pe strada "Profesor Ioan Bogdan".Ce muzee sunt prin apropiere? Ce am mai putea vizita? Este departe patriarhie de strada respectiva(de mai sus pe care stau rudele noastre)dar afi palace cotroceni? Ce distanta este intre gara de nord si strada profesor ioan bogdan? Va rog ajutati-ma cine este din Bucuresti sau cine stie! Dati-mi va rog niste site-uri cu harti rutiere ale bucurestiului cu muzee, tot! FUNDA

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Gara de Nord e la vreo 3 km de strada respectiva.

Destul de aproape de strada aia e Piata Victoriei unde puteti vizita muzeul Antipa, Muzeul Taranului Roman, Parcul Herastrau, Muzeul Satului in aer liber.

AFI e destul de departe, dar cu metroul se ajunge usor.

La palatul parlamanentului se viziteaza doar cu o programare si in grup organizat daca nu ma insel