| anonim_4396 a întrebat:

Voi unde ati fost prin Europa si alte continente? Eu chiar am avut noroc in viata! Nu stiu de ce! Am fost prin toata Europa! Serios! Bulgaria, Serbia, Anglia, Spania, Portugalia, Franta, Grecia, Turcia, Danemarca, Finlanda etc...Si in alte continente! America, Australia si Africa in Egipt la Cairo si Tunisia!
P. S:Voi pe unde ati fost? Nu ma dau mare, nu am de ce si nu am nimic de castigat din asta! Funda pentru cele mai frumoase! Nu ma dau mare deloc! Jur! Pur si simplu tata a avut un proiect si are prieteni in toata lumea! Va rog nu ma faceti egoist sau nu stiu cum! Este o intrebare sincera si vreau sa fac un test mintal, cum v-ati simti in alte locuri in afara de blestemata Romania!

Răspuns Câştigător
| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Eu am fost in Ungaria, Austria, Germania, Serbia, Muntenegru, Macedonia, Grecia. In mod deosebit mi-a placut Muntenegru, deoarece peisajul este mirific! Muntele in spate si marea in fata, in plus oamenii sunt foarte ospitalieri.Mi-a placut si Grecia caci am fost la un hotel super, statea in umbra muntelui olimp si totusi aveai plaja cat cuprinde! Nu8mele hotelului e Mediteranean Village. e scump. Cert e ca... Merita! Dar ce e tatal tau?

14 răspunsuri:
| VaD a răspuns:

Esti sigur ca nu e dorinta de a destainui si celorlalti ceea ce ai facut tu? Nu neaparat sa ''te dai mare"...

| stylenew a răspuns:

TPU e site de intrebari. Nu de. eu stiu ce. de LAUDATA. Du-te-n p**da mati si laudate cat vrei tuu

| Biianca81215 a răspuns:

Pai eu am fost in Turcia,Cipru,Franta,Rusia,Letonia,Belarus,Cehia,Albania,Vatican,Finlanda,Estonia,Italia, Spania si in Molova(astea doar din Europa)Am mai fost si in Egipt, Tunisia si Angola in 12 ani am vizitat toate aceste tari in timpul somnului.laughing
Tu crezi ca toata lumea e al fel de proasta ca si tine sa te creada ...Astea sunt glume de bazar deci du-te in bazar sa te creada cineva.Mai cauta pe net cateva tari si mai zine mai pisarcoasophbbbbt
Prost sa fii sa crezi aburelile astealaughing
Mincinoaso

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunteti chiar fraieri! Tata chiar are un proiect! Si mai am si rude mai! Vroiam sa zic prin intrebare daca voi ati prefera sa stati in Romania sau in Europa in alte tari! Nu vorbiti urit ca va raportez!

| IooMar a răspuns:

SI ce te lauzi,sa faci ii ciuda altora care nu au fost?
Eu am fost in Franta, Bulgaria, Turcia si Italia:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si sunt baiat!
P.S:Tata e profesor! In Franta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am crezut ca o sa fiti altfel! Nu am deloc prieteni si ei nu stiu niciodata unde ma duc! crying Adio!

| TraaLaa a răspuns:

Stii ce? Mie tot a lauda imi suna...
Nu crezi ca sunt cam multe tari? America? Ma lasi!
Ca sa ai atatia bani trebuie sa fii un soi de miliardar.
Am fost in Sicilia, Milazzo.

| PlumaDeCondor a răspuns:

Ce oameni! imediat sariti cu gura ca vezi doamne se lauda. pai daca are cu ce. Intr-adevar si eu cunosc persoane care au umblat prin lume si au vazut o multime de tari, tot asa, din proiecte ale parintilor, sau chiar individuale.
El vroia doar sa vada care pe unde a mai fost si ce impresii v-au facut locurile respective, iar aici nu este nevoie de injurii. dar se pare ca multi sunteti invidiosi. asta e daca bugetul nu permite...
Si eu am avut ocazia sa vizitez destule tari, sa fac cunostiinta cu diferiti oameni, din diferite clase sociale, si am observat un lucru, sunt mult mai respectuosi si mai capabili din punct de vedere intelectual. Sa aruncam o privire spre India de exemplu, o tara saraca, dar bogata spiritual, e minunat acolo. Sau Germania, o tara in care intr-adevar esti respectat daca demonstrezi ca ai ceva in cap chiar daca esti roman si la inceput se uita stramb la tine. Sau Anglia, multi snobi, dar englezu' e englez si se poarta ca atare cu tine. Sau Serbia, oameni faini, petrecareti ca si noi.
Oricum degeaba ne laudam ca am vazut tari straine, dar propria noastra tara am vizitat-o? nici macar nu stim cate minunatii avem, cate peisaje superbe, si ce oameni faini poti sa gasesti. Nu ai cum sa iubesti o alta tara daca nu o iubesti in primul rand pe a ta, lasand la o parte toate rahaturile care se intampla, e exact acelasi lucru cu faptul ca nu poti iubi un alt om daca nu te iubesti pe tine insuti!

| Мариус a răspuns:

Stati mai calmi ca poate nu se lauda nu trebuie sa fi milardar ca sa te duci in alte tari, de exemplu un sofer de tir merge prin atatea tari

| summer12 a răspuns:

In primul rand, te-ai tradat in ultima propozitie. "Blestemata" Romanie nu e de vina ca generatia TPU o populeaza. Sa-ti fie rusine. Cu bune, cu rele, e tara ta, limba in care gandesti si visezi e romana, nu-ti nega conditia de roman.

| annonnimus a răspuns:

Poate nu ai vrut sa sune a lauda dar a sunat. Nu vreau sa te critic sau sa reactionez urat dar uneori modul de exprimare e foarte importan. Fi atent la cum te exprimi.
Eu una nu am calatorit in nu stiu cate tari. Am fost in Cipru si Grecia. De altfel in Cipru si locuiesc. Am vrut si eu sa merg cu familia la New York dar nu ni s-au acordat vizele. Pana si varamea care a fost profesoara acolo de abia si-a luat-o in urma cu 3 ani. Sincer nu cred ca ai fost in America...vizele se obtin foarte greu + ca daca nu ai o motivatie buna nu ti se dawinking. Poate daca ai alta cetatenie decat romana ai fost dar cetatenii romani care merg in America nu li se da viza decat daca stiu merg acolo pentru servici si au actele facute de firma americana care are sucursale in Romania. De ce zic ca poate daca ai alta cetatenie? Pentru ca de exemplu prietenii mei din Cipru pot sa calatoreasca oriunde fara viza. De asta si eu acum nu mai pot pleca din Cipru pentru ca vreau cetatenia lor ca sa pot calatorii fara probleme. Si nu incepeti cu "iti renegi tara" etc. ca nu este asa, o sa am dubla cetatenie doar.
P.S. "blestemata Romania" te-a facut marewinking oricum ar fi tara din vedere politic si etc este tara ta, a noastra happy

| Crivi a răspuns:

Da, e blestamata tara in care traim, datorita locuitorilor...
in tarile in care ai fost spune cate se pot mandri cu: delta, munti, mare, bai termale, apa minerala, aur, gaze.etc?
ca ai fost, foarte bine ca ti-ai permis sa te duci in SUA, Australia e ceva...dar sa zici de Romania ca e blestematahappy sincer mi se pare ca e blestemata de uamenii pe care ii arehappy noroc

| mickeye a răspuns:

Ași,și ce-i cu asta? Trebuie să te lauzi ca maneliștii? Crezi că interesează pe cineva unde ai fost tu?
În afară de..blestemata de România,am fost în Bulgaria, Grecia, Ungaria.
și ca să știi, snobule, România e mult mai frumoasă decât toate țările pe care le-am văzut.