| TheHobbitHere a întrebat:

vreau sa merg sambata aceasta in Hateg (Hunedoara) niste obiective turistice cat mai aproape de centrul Hateg-ului?

Răspuns Câştigător
| FlyGoVoyager a răspuns:

Salut! :) Ca obiective turistice din Hunedoara poti vizita: Rezervatia de zimbri (la 3 Km de orasul Hateg), Cetatea Colt (in comuna Râu de Mori), Sarmizegetusa la 17 km si ceva tare fain ar mai fi http://castelulcorvinilor.ro/ sau daca iti plac traseele pe munte este aproape Parcul National Retezat (cu rute bine marcate si peisaje unice)