| karlikuicsddd a întrebat:

Cam cat este un bilet de avion din Budapesta pana in New york fara escala sau din Bucuresti pana in New york cu escala? Si daca plec din Bucuresti, unde fac escala? La Londra cumva? happy

Răspuns Câştigător
| Ilectro a răspuns:

Depinde cu ce companie pleci din Otopeni, de perioada in care pleci si ce varianta de pret convenabila gasesti. Escala poate fi la Varsovia, Roma, Munchen, Paris, etc, in functie de companie. Amicii mei dadeau cam 700 euro (dus intors, totul inclus) dar nu faceau escala in Londra (desi imi imaginez ca exista si varianta asta). Cand isi cautau bilete preturile plecau de la 650 euro in sus (pana la 1300 euro si poate si mai mult). Varianta prin Budapesta nu o cunosc.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exista site-uri specializate pe bilete/rute de avion. Chiar asa de lene iti e sa cauti pe Google?

| karlikuicsddd explică:

Draga mea @ardnaxur1961, am cautat si nu am gasit ce imi trebuia. Tocmai de-aia am apelat la TPU, cu speranta ca cineva a fost pe rutele astea si are idee aproximativ cat este biletul de avion happy Numai bine!

| karlikuicsddd explică:

@ Ilectro, multumesc. Din Budapesta am inteles ca este zbor direct, fara escala pana in JFK in New york happy.

| BBDOLL a răspuns:

E in jur de 600 -700 iar preturile pot creste si mai mult mai ales daca iti rezervi biletul tarziu, se face escala si in Londra dar depinde de companie si de zbor

| forever4you a răspuns:

Drum bun si cale batuta, ai grija te rog sa te omori pe acolo asa am mai curata societatea de paraziti ca tinewinking

| forever4you a răspuns:

Ai grija te rog sa te omori pe acolo asa am mai curata societatea de paraziti ca tinewinking