| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai frumos castel din Romania?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Da, are dreptate tundenana -Pelesul.si pe locul 2 as clasa Bran-ul

11 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Pt mine a fost si va ramane deosebita Pelesul.,

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde. Castelul de la Hunedoara este impozant... imi place pentru ca e medieval. Acum depinde si de stilul arhitectural si de perioada istorica la care ne referim. Ce intelegem prin frumos. Pentru mine e cu atat mai frumos cu cat e mai vechi. Daca vreti amanunte despre el aveti la adresa
http://www.interesulpublic.ro/print.php?id=1209

| mihalitza a răspuns:

S-ar parea ca Pelesul este cel mai apreciat, insa stii tu, "frumusetea este in ochii privitorului"...

| jolie_3446 a răspuns:

Brukenthal din Sibiu!

| hashe86 a răspuns:

Bran
l am vazut de cateva ori si am ramas la fel de indragostit de el.

| mirunik a răspuns:

Bran bran bran si am pronuntat cumva cuvantul bran?

| madalina3005 a răspuns:

Am invatat in timp ca frumuseatea reprezinta pentru fiecare altceva...pentru mine, cu cat este mai misterios, cu atat este mai frumos...Asteptam sa vizitezi cat mai multe si sa ne spui care este castigatorul pentru tine...Pe mine Castelul Bran m-a cucerit...

mlm
| mlm a răspuns:

PELESUL este cel mai frumos castel din tara noastra.

| bbb a răspuns:

Peles big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Peles

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nush ce sa zic dar Pelesul ar fi cam cel mai frumos, cat despre Bran si el este superb in felul lui. Dar arhitectura Pelesului este fascinanta. PELESUL - castelul lui Carol I