| vlad_chitescu a întrebat:

Care e cel mai mare rau din lume?

Răspuns Câştigător
| Cristian95Alex a răspuns:

MANDRIA. De la acest pacat capital decurg toate relele: neascultarea, minciuna, ura, rautatea, invidia, desfranarea, lacomia, prostitutia, lenea, asuprirea semenilor... mânia. De fapt mânia nu ne apartine... i-o lăsăm Lui, pentru cand vor veni vremurile în care va fi necesar să ne convingă că Există.

57 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer... nu stiu... dar care e cel mai mare fluviu din australia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mare rau din lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mare rau din lume este Nilul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amazon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nil este cel mai lung rau deoarece are o lungime de 6671...si apoi amazon cu lungimea de 6441.cati ani ai? eu sunt in a5a si tot stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se referea la lac, mare, apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Znyeriva din Slovacia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amazon este fluviu mah

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amazonul este fluviul cu cel mai mare debit hidrografic din lume, insa Nilul este cel mai lung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Criza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care artist celebru a murit la data de 25 iunie 2009?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misisipi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amazon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care e cel mai mare rau din lume?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mare rau din lume este diavolul sau cum i se mai spune satana. cel mai mare bun din lume este dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe google si vezi acolo...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Volga e cel mai mare asculta aici ca e corect ce zic

| elenahd a răspuns:

Amazon este cel mai mare rau din lume.

| ƒℓυχ a răspuns:

Nilul (apa) si MOaRtEA (fapta).

| Cristian95Alex a răspuns:

Nilul

| DjIulyanB a răspuns:

Doamne, oamenilor sunteti sanatosi? Mississipi, Amazon, Nil si toate astea sunt rauri? Sunt fluvii, nicidecum rauri. Este diferenta mare intr-un rau si un fluviu. Cel mai mare rau este Cano Cristales si se afla langa orasul la Macarena, Columbia, America de sud. Va mai mirati dc nu luati bacul. Neatentie

| nutzbreaker a răspuns:

LUUUME! Eu sunt de parere ca nu se refera la "rãu" ci la "râu" ...adica, cui ii pasa care-i "cel mai mare rãu din lume?!" Mie nu. Nu va mai obositi sa dati raspunsuri inteligente despre rãu. S apropo de râu : cred ca e Nilul. happy

| adrianpolice a răspuns:

Amazon.

| iulianbossum a răspuns:

Rau ca apa este Nilul.
Rau ca fapta este Mandria.

| teodor_mircu a răspuns:

Din ce punct de vedere? Numar de tari traversate? Lungime? Latime? Adancime? Numar de afluenti? Fii mai specific

| alina_marinescu a răspuns:

Nilul are cam 6680 de km lungime! Daca la asta te referi...

| protos76123 a răspuns:

Amazon ca intindere si debit si Nilul ca lungime.