| MarcelCarp a întrebat:

Care este cel mai sigur loc de a trai fara ca tara sa fie amenintata cu bombe nucleare ca aici in europa? Australia?

Răspuns Câştigător
| Ađrian90 a răspuns:

Bă, ar fi Elveţia, Noua Zeelandă, Chile, Buthan, Islanda, Groelanda, Malta, Irlanda, Fiji. Fiji e cea mai bună soluţie, după Irlanda şi după tot aşa.

4 răspunsuri:
| WhOo a răspuns:

Nu poti sa fi sigur ce va fi in viitor, ce tampenii le mai trec in cap astora si ce razboi poate incepe. Nu poti sa spui despre o tara ca este 100% siguri si ca scapa de bombardament.

| mihai69 a răspuns:

Aiurea. Chiar dacă să presupunem prin absurd că vor fi țări peste care nu vor cădea bombe nucleare în caz de Doamne ferește conflict global, cantitatea de radiații și substanțe toxice plus căldura degajate vor face imposibilă viața pe Pământ timp de multe milenii.
Așadar, nu-ți face griji; și dacă vrei să scapi ușor, mai bine caută să afli unde va fi epicentrul primului atac. Practic nici nu simți când te evaporezi!

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Funda o merita @Mihai69.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Polul Nord