| loredana_6675 a întrebat:

Care stii agentii de recrutare in pitesti?
sa gasesc un loc de munca in strainatate?
un sfat ceva

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sfat 1 : firma de recrutare sa fie inregistrata la Inspectoratul Teritorial de Munca (ITM ) conform legii 156/2000... vezi legea si citeste capitolul II referitor la agentii! http://www.agentieplasare.ro/utile/

sfat 2 : nu platii comisionul inainte de incheierea contractului de munca

sfat 3 : fereste-te de ofertele de munca in Grecia si Cipru( multi dintre cei plecati, chiar cu contracte legale, s-au trezit, dupa o luna de munca, ca nu au primit salariul stipulat in contract : unii dintre ei au lucrat mai mult de 8 ore/zi doar pentru promisiunea verbala ca vor fi platiti suplimentar!

1 răspuns:
| loredana_6675 explică:

Iti multumesc, e cineva pe aici care a reusit sa plece cu ajutorul unei firme de acest gen?