| ady777 a întrebat:

Care sunt tipurile de turism practicate in Delta Dunarii?

Răspuns Câştigător
| sereje a răspuns:

Principalele forme de turism care se pot desfasura pe teritoriul Deltei Dunarii:

Turism pentru recreere : este practicat prin intermediul companiilor de turism;
Turism de cunoastere: este practicat fie individual, fie prin intermediul excursiilor organizate;
Turism cu tematica stiintifica: este practicat indeosebi de catre specialisti, ornitologi, cercetatori, studenti;
Tabere speciale de tineret : pentru cunoasterea naturii;
Turism nautic : pentru practicarea sporturilor nautice;
Turism foto-safari : pentru practicarea foto-safari;
Turism pentru practicarea pescuitului sportiv si vanatoare sportiva.

Sper ca te-am ajutat big grin. Bafta!

3 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu am fost niciodata pentru ca trebuie sa ma bat cu tantari si nu fac fata Vin de acolo de spui ca am varicela ha ha ha

| happynaku a răspuns:

Principalele forme de turism care se pot desfãsura pe teritoriul Rezervaţiei Biosferei Delta Dunării sunt:
* turism pentru odihnă şi recreere;
* turism de cunoaştere (itinerant);
* turism specializat;
* programe speciale de tineret;
* turism pentru practicarea sporturilor nautice, foto-safari;
* turism pentru practicarea pescuitului sportiv;
Asta am găsit euwinking
Spor!

| Alina_7376 a răspuns:

Poti sa vizitezi http://pensiunealipoveneasca.wgz.ro/ pentru mai multe detalii :)