| Zozole02 a întrebat:

Cate kilograme are balena?

6 răspunsuri:
| Zozole02 explică:

Conteaza cat de mare este balena

| persseuss a răspuns:

Cred ca are cateva tone

| AnnyLovx a răspuns:

Balenele netede (nu au înnotătoarea dorsală şi brazdă guturală): 1.Balena groenlandeză-(balaeria misticetus), lungimea medie este de 17 m., greutatea corporală 60-80 de tone; 2.Balena de Vizacaya-(B. glacialis), lungimea de
15 m., greutatea de 50-55 tone; 3.Balena pitică-(Caperea marginata), lungimea medie 5 m., greutatea de 3-3, 5 tone.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

30-50 tone

| BitZaBiTzA a răspuns:

99999999 de tone ce intrebare prosteasca

| AdrianaSweetyCy a răspuns:

De ce intrebi vrei sa o transporti cu avionul? pentru ca esti la categoria TURISM straight face