| huansu a întrebat:

Cate ore faci de la Arad la Bucuresti cu trenul? Poti opta pentru tren cu pat?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi cu avionul.
Eu am facut Bucuresti-Timisoara cu Ryan Air in 35 de minute la dus si 45 de minute la intors.

| Vântulalb a răspuns:

11-12 ore, in functie de traseu.
Da, poti opta pentru vagonul de dormit (mai scump) sau vagonul cuseta (mai ieftin) dar numai pe timp de noapte. Ziua nu circula astfel de vagoane.
Iata vad pe siteul CFR un tren direct care pleaca din Arad la ora 18 si ajunge in Bucuresti la 6 dimineata. Are cusete cu 4 si 6 paturi, vagon de dormit single sau cu 2 paturi.