| mariusyk a întrebat:

Cate rase de caini sunt mai explicit

Răspuns Câştigător
| Black_Cherry a răspuns:

Foarte multe. iti trebuie ceva anume legat de ele?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe scurt multe, detaliat 200+

Răspuns utilizator avertizat
mariana
| mariana a răspuns:

Eu iti dau o aresa de site unde poti vedea cate rase de caini sunt in lume, deoarece sunt foarte multe si nu pot fi nominalizate aici:
http://www.caini.org./rase-de -cainiphp? var=A

| BuLLetBtwin a răspuns:

In jur de 1000, eu stiu abia 15whistling

| sy46 a răspuns:

Daca vrei de paza, ciobanesc german, rottweiler...Insa nu prea au efect, doar de intimidare... Daca au intentii serioase de furt, ti-l vor otravi.Deci, pune si camere video.

| Wicca a răspuns:

Câini de pază şi protecţie

Câinii utilitari au origini diferite, deşi se pare că strămoşii lor sunt în mare parte agresivi, de talie mare. Rasele cunoscute astăzi au fost create de crescători profesionişti prin selecţii riguroase, menite să conserve sau să accentueze anumite caracteristici, şi au fost utili oamenilor în cele mai variate domenii. În prezent, ei sunt folosiţi în special pentru pază şi protecţie şi din ce in ce mai mult în poliţie.

* Boxer
* Bulldog
* Bullmastiff
* Dobermann
* Dog german
* Dog de Bordeaux
* Landseer
* Pinscher
* Rottweiler
* Schnauzer pitic
* Schnauzer uriaş
* Terra Nova
* Tosa Inu
* Ciobănesc caucazian
* Bichon hawaian
* Bichon havanez

Multumsc pentru raspunsul la intrebarea mea.

| Black_Cherry a răspuns:

Cel mai bun mi se pare rottweiler sau ciobanescu german. daca vrei unul mic iti recomand chihuahua laughingte alarmeaza imediat cant simte ca ceva nu e ok.

| primaru a răspuns:

Răspuns utilizator avertizat
| BiaSiAtat a răspuns:

Stai sa le numar! 1, 2, 3, ...Paiii cam cat capu tau de mari!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate sti ezact de pe net deoarece la fiecare sait gasesti 10-20 in plus si nu ai cum sa le afli exact. scuze poate raspunsul meu nu iti va fide ajutor dar ma bucur ca am incercat sa te ajut.