| vladimir74 a întrebat:

Ce ati alege Eforie Nord sau Mangalia?

10 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Grecia.
Mult mai ieftin si mai frumos.

| NikoIsDirectioner a răspuns:

Eforie

| MMihai a răspuns:

Dacă faci și nămol, că este Techirghiol-ul acolo, este mai bun Eforie!

| the1answer a răspuns:

Daca vrei sa te referi la plaja este acelasi lucru, fiindca peste tot sunt alge.
Daca vrei sa te referi la preturiile cazarilor sunt exact aceleasi peste tot pe litoralul romanesc.
Daca vrei sa alegi dintre Eforie Nord si Mangalia ar fi ca si cum ai alege dintre doua boabe de mazare. Pe litoralul nostru se remarca doar Mamaia (cea mai luxoasa) si Costinesti (cu cea mai multa distractie pentru tineret.
Un sfat : e destul de tarziu pentru mersul la mare.
Urmeaza-ti inima si documenteaz-te pe siteuri de agentii de turism. Acest site nu te ajuta cu aproape nimic sa alegi o statiune.

| hummer24 a răspuns:

Mangalia toata ziua

| PrincessLuna a răspuns:

Mangalia

| IoanaTempah a răspuns:

Eforie Nord

| DeeaLove08 a răspuns:

Mangalia. uite cateva motive:
1) plaja este mult mai mare.
2)majoritatea hotelurilor se afla chiar pe malul marii.
3)plaja este curata.
4) pe plaja nu este atata tiganie ca in Eforie(manele etc.)
5)statiunea este foarte frumoasa si spun inca odata nu este tiganie ca in Ef. Nord.
spunea cineva mai sus ca este mai bine la eforie pentru namol. in mangalia si saturn aproape toate hotelurile au incluse oferte de genul asta unde poti face terapie.iti recomand sa alegi intre saturn si magalia. sunt doua statiuni foarte frumoase(plaja curata, hoteluri bune(cele de 2* au conditii mai proaste exceptie facand H. Siret din Saturn unde conditiile sunt foarte bune) si pe malul marii, nu ca la eforie unde mergi pana nu mai poti pana la plaja, iar hotelurile care sunt aproape de plaja sun de 4 stele si au preturi foarte mari. daca mergi in Staurn iti recomand plaja Diana.Seara este foarte frumoasa faleza dintre Saturn si Mangalia, luminata,magazine, terase, totul foarte frumos. Daca vrei vacanta pe litoralul romanesc alege sudul litoralului.

| Noob007 a răspuns:

Mangalia

| tesss a răspuns:

Mangalia pentru mn.Ptc acolo am fost mereu si m-a simt cel mai bine nu conteaza cum arta conteaza sa te simti bine iubesc Mangalia