| Loras a întrebat:

Ce destinatie din Romania ai recomanda pentru o,, fuga" de 2 zile cu prietenii si de ce? (P.S.: sunt din Bucuresti)

Multumesc anticipat ^^

7 răspunsuri:
| justadream94 a răspuns:

Pe Ceahlau (Izvorul Muntelui -urci pe jos pana in varf 4 h--alege traseul Poiana Maicilor e cel mai tare)--e genial
Ai la Busteni iar un peisaj minunat sau mai aproape transfagarasanul e prea tare--cel mai tare drum din lume

Transalpina si transraraul sunt slabute.

| UnicornFericit a răspuns:

Daca vrei sa te distrezi du-te in Constanta. Sunt o gramada de cluburi si nu este nici foarte departe de Bucuresti.

| Pool77 a răspuns:

Brasov,Sinaia,Paltinis.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Timisoara.

| aliceinchains a răspuns:

Mie mi-a plăcut mult Sibiul, însă ceva mai aproape e Brașovul, faci vreo 3 ore jumate-4 cu trenul, asta cu regio cfr. E acceptabil ca și timp, plus de asta, e un oraș frumos.
Ar mai fi și Sinaia, Bușteni... care să fie mai aproape. Sunt multe orașe frumoase, dar cu infrastructura noastră cam faci minim juma de zi până acolo și nu știu dacă merită pentru cele două zile foarte mult drum.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Mergi la Sighisoara, la cetatea medievala, ai ce vedea.
Cetatea, turnul cu ceas, scara acoperita din lemn, peisajele frumoase, desi stai departe.

| JustOneDay a răspuns:

Clisura Dunarii, Orsova. Vezi ceva frumos, te relaxezi si nu e mult drum pana acolo.