| MaRy_2365 a întrebat:

Ce este cel mai cunoscut in Portugalia? Adica in Spania toti stim de toride, dar in Portugalia ce o fi mai specific?

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Fado = un gen muzical specific, foarte sentimental si melodios. Un tip de muzica specific strict Portugaliei (asa cum este Flamenco in Spania). Apropos de Spania, alea la care referi ca definitorii si pe care toti le stim sunt '' coride", nu "toride"! Toride sunt verile din Spania! Si spanioloaicele!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numesc coride, torid este in capul tau

| thealchemist a răspuns:

Poate porto?

| MaRy_2365 explică:

Greseala de tipar CORIDE, stiu si eu.