| Alexia11223344 a întrebat:

Ce este Cobia rau sau parau?

6 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Râul Cobia se varsă în Potopu în amonte de Găești are o lungime de 48 Km o pantă medie, de 9 la mie și un coeficient de sinuozitate de 1, 26.

| 666Belial666 a răspuns:

Râul Cobia se varsă în Potopu în amonte de Găești are o luungime de 48 Km o pantă medie, de 9 la mie și un coeficient de sinuozitate de 1, 26.
Noroc!

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Cobia este un rau

| MEIALI a răspuns:

Rau

| yellowalien a răspuns:

Nu are importanţă. În geografie, orice curgere de apă se numeşte râu, indiferent de dimensiuni.
Denumiri precum râu, pârâu sunt utilizate de noi, pentru a "delimita" aceste curgeri de apă după dimensiune.
În geografie vei folosi doar termenul de "râu".