| DeniDeni a întrebat:

Ce inseamna bilet intreg la tren? Adica care este diferenta dintre un bilet intreg si un bilet dus-intors?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu au legatura unul cu altul, ambele tipuri pot fi cu pret intreg, cu pret partial sau gratuite, dupa caz.
Bilet intreg este cel la care platesti pretul integral a unei calatorii.
Bilet dus-intors este biletul care iti permite o calatorie dus-intors.

| stefanminea a răspuns:

Un bilet întreg înseamnă un bilet cu o călătorie sau unul la pret normal fără reducerea de elev( in cazul trenurilor). Un bilet cu dus întors înseamnă un bilet cu 2 calatorii, iar un bilet jumătate înseamnă cel cu reduce re pentru elevi. Inteles?