| gabiba a întrebat:

Ce nu trebuie sa ratez cand calatoresc la Viena?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Palatul Schonbrunn, Prater-cel mai mare parc de distractii din Viena, Baile termale de la baden, Cea mai mare gradina zoologica din Europa, Gradina Palatului Belvedere, Palatul Imperial Hofburg, Catedrala Sfantului Stefan si nu rata inghetata Zanoni (din centrul orasului). E cea mai buna inghetata everhappy!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Palatul schonbrunn

| Parintele a răspuns:

Se permit si glumele? daca da raspunsul este: Lebedele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ringul vienez, Palatul Schonbrunn, Prater, Domul Sfantul Stefan, Palatul Hofburg...

daniela
| daniela a răspuns:

Palatul Schonbrunn si Gradina zoologica din parcul palatului, iar daca poti prinde un tur al Operei din Viena, sa nu uiti nici Muzeul de arta (au o colectie deosebita de egiptologie) precum si bijuteriile coroanei

| supermamici a răspuns:

Daca vi de Craciun atunci clar, faimoasele targuri de Craciun vieneze: https://travelisfun.eu/travel/best-christmas-markets-in-vienna/