| marykeira a întrebat:

Ce tari straine ati vizitat? Care va place cel mai mult? De ce? Eu sunt innebunita dupa Italia, Spania-cele din climatul mediteranean

Răspuns Câştigător
| AldanaBlue a răspuns:

Rar mergi intr-o tara sa o vizitezi toata (nici Romania nu am vazut-o toata)sau macar 2 regiuni. De obicei lumea merge sa viziteze capitale atunci cand merg in strainatate, la munte / mare in concediu sau la rude/prieteni. Eu am fost prin Paris de 2 ori, nu are rost sa iti spun ce poti vedea, e de-a dreptul magnific. Tot de 2 ori am fost si in Praga (eram innebunita sa gasesc strada alchimistilor), am fost si in Budapesta, am trecut prin Elvetia, in Torino, Milano, in multe orase din Germania, Belgia si f multe orase din Olanda(Amsterdam, Utrech, Rotterdam, Valkengurg, Maastrich, Landgraaf-am fost la ski/snowboard acolo, e cel mai mare indoor din Europa ). Si am mai avut f multe ocazii de a vizita si alte locuri, dar nu a fost sa fie.
Toate sunt frumoase in felul lor.
Inca vreau sa mai merg prin lume, sa vad cat pot de mult.

22 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Turcia e foarte frumoasa, atat Ankara, dar mai ales Istambulul.
Polonia mi-a placut si ea mult, cu Cracovia, Varsovia si alte lacuri, parcuri nationale, rezervatii de prin nord.

| Eu4EverX a răspuns:

Germania:X:X

| Ana_6509 a răspuns:

Din pacate nu am avut ocazia sa vizitez vreo tara straina dar mereu m-a fascinat Egiptul...

| Brigitta a răspuns:

Am fost prin Ungaria, Turcia, Grecia, Bulgaria, Regatul Unit, Austria.
Cel mai mult mi-a placut in Oxford (lume civilizata) si Istanbul (climat f placut).
Iar in Bulgaria doar litoralul e frumos, restul tarii zici ca e de pe alta planeta sad

| Criiss16 a răspuns:

Eu locuiesc în Spania, şi îmi place aici, dar cum spune şi Anna, mereu m-a faşcinat Egiptul. Sper ca într-o zi o să-l vizitez.hee hee

| Raiden a răspuns:

Am vizitat Spania, e superb.

| Brigitta a răspuns:

Si eu vreau in Egipt sad

| JeSa a răspuns:

Austria, Ungaria, Portugalia, Italia, Franta si doresc la anul in Tunezia. Pa, pa!

| anad a răspuns:

Ungaria, Austria, Italia, Franta, Germania, Cehia. Cel mai mult mi-a placut in Italia si foarte mult in sudul Frantei. Si Venetia, Viena, Parisul, Praga, Milano, totul!

auran
| auran a răspuns:

Franta, Austria, Ungaria - Paris, Viena si Budapesta. Cel mai mult mi-a placut Viena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost in toata Europa si cel mai mult mi-a placut Portugalia si Elvetia. Toate tarile sunt frumoase, dar acestea 2 mie mi-au placut cel mai mult. Din alte zone, imi place mult de tot Egyptul

| Summer Memories a răspuns:

Pai am vizitat Franta, Italia, Austria, Germania, Croatia, Ungaria si intr-un final m-am stabilit in Spania big grin

Tu? happy

| Dianna_8523 a răspuns:

Pai am fost cam asa:
-Ungaria
-Austria
-Germania
-Italia
-Franta
-Bulgaria
-Anglia
. si state
-San Marino
-Vatican
-Monaco
. sincer mie una cel mai mult mi-a placut Anglia.care este absolut superb! merita vizitata. in special Londra!
si Parisul e frumos, dar cam murdar happy
dar si in Monaco este superb!

| Bacemi a răspuns:

Eu am avut norocul de a vedea pe viu Ungaria, Austria, Germania, Franta si Italia. Cel mai mult m-au impresionat Franta si Italia. Am putut sa vad cele mai frumoase doua orase in opinia mea : Venetia si Paris. As vrea sa pot vedea si Spania intr-o zi. Sunt sigur ca nu mi-ar parea rau.

| marykeira explică:

Pentru annie: eu am vizitat Spania, Italia, Turcia, Bulgaria, Ungaria, Austria, Grecia si cu siguranta as vrea sa vizitez Anglia, Franta si Egipt.big grin daca se poate prin toata lumea!

| Leea1234 a răspuns:

Mie mi-a placut mult Austria!

| ps1ch0 a răspuns:

Am fost, datorita locului de munca, in toate insulele grecesti, Turcia, Spania, Italia. Pot spune ca sunt innebunit dupa insula Santorini. Aceasta insula va ramane ca cea mai frumoasa amintire a mea, sa nu mai zic ca are si cel mai frumos apus de soare pe care l-am vazut vreodata. Este superb. Mykonos mi-a placut datorita pelicanului care umbla liber pe strazi. Toate insulele grecesti sunt frumoase si datorita arhitecturii si a culorilor. Alb-albastru... Marea egee=Superba. Ciao

| sohodol2003 a răspuns:

Austria splendida tot timpul, Franta vara, Germania, Spania - zona de nord Irun, Italia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost in ungaria austria germania olanda belgia(preferata mea)

| joanna_1070 a răspuns:

Am fost in Grecia, Franta, Cehia, Elvetia, Germania, Ungaria, Olanda, Belgia.Toate tarile sunt dupa parerea mea frumoase, fiecare are ceva deosebit si special de oferit dar Cehia a avut ceva in plus care m-a impresionat si m-a facut sa raman cu gandul la momentele pe care le-am petrecut acolo.

| smolnarkarina a răspuns:

Am vizitat:italia, turcia, grecia, new york, rusia, portugalia, spania, bogota, dubai... cel mai mult mi-a placut dubai pentru ca ai ce vedea si ptactic mi-a placut zona aceea unde e burj-al-arab, burj-dubai, disney world... ii ff frumos

| francesca20 a răspuns:

Eu am vizitat Spania, Italia, Polonia, Marea Britanie, Olanada, Ungaria, Austria, Germania si Turcia. Mie greu sa ma decid care mi-a placut mai mult. Fiecare tara are ceva interesant de vizitat.