| alexalexandrusincerul a întrebat:

Cine a fost in Sighisoara cu trenul s-a cazat langa gara sau in cetate, unde e mai bine?

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu iti recomand Casa Adalmo. Este langa cetate si faci extrem de putin pana acolo. Gazdele sunt extrem de primitoare si prietenoase. In curte exista gratar si o bucatarie de vara, la care presupun ca intre timp au mai adauga si un aragaz sau alte electrocasnice. Frigiderul de asemenea este in acea bucatarie, poti lasa acolo ce doresti fiind ca nu dispare. Camerele sunt foarte curate, dotate cu strictul necesar si arata extrem de bine si sunt spatioase. Langa gara nu recomand nicaieri pentru ca e o zona frecventata de oameni mai ciudati si poti avea probleme. Am scris un articol despre o excursie acolo. Daca esti interesat, iti pot lasa un link sau daca ai intrebari, raspund cu drag.