| AndSim a întrebat:

Cum fac sa ajung din Constanta la Bran cu trenul? Adica cum le schimb cand si etc. astept, multumeesc! big grin

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O varianta ar fi sa iei pana la Bucuresti, acolo schimbi pentru Brasov, iar din Brasov pana la Bran un microbuz ceva ca nu cred ca exista tren

greece12
| greece12 a răspuns:

Constanta-Brasov,ai tren dimineata la ora 5:20 si ajungi la 11:00 in Brasov(pe vreme buna), uite:

http://www.mersul-trenurilor.iturism.ro/......rasov.html

In Brasov, trebuie sa ajungi la Autogara 2( ai autobuz din fata garii), de unde ai microbuz din jumatate in jumatate de ora spre Bran, la fiecare fix si la fiecare jumatate, adica.
Orarul de vizitare la Castelul Bran este:

01 octombrie – 30 aprilie

Luni: 12:00-16:00;

Marți – Duminică: 9:00-16:00;

Ultima intrare: 16:00
si pretul:
Adulți – 25 RON;

Adulți 65 ani – 15 RON;

Studenți – 10 RON ( pe baza carnetului / legitimației );

Elevi – 5 RON;

Odata ajuns la Brasov, intereseaza-te la ce ora ai tren inapoi, ca sa stii.

Imbraca-te ca la Polul Nord, ca-i frig, drum bun si distractie placuta!
:)