| Floca_Horia_1981 a întrebat:

Cum pot ajunge cu masina pe platoul bucegi?

6 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Pe platou la bucegi...nu stiu cum sa ajungi, dar pe platou la maruta poti ajunge foarte usor!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti ajunge pana la cabana Piatra Arsa pana unde e sosea. Pana pe platou cam ai nevoie de un 4x4 adevarat. Dar de ce ai vrea sa faci asta? Nu e destul de poluata natura asta, vrei si in ultimele locuri cu aer curat sa ajungi cu masina?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa incerci pe Himalaya!

| mihai69 a răspuns:

Din DN1, faci stânga spre Târgoviște pe DN71, apoi dreapta pe drumul DJ713. Deplasarea pe DJ o s-o faci pe proprie răspundere, deoarece chiar de la intersecția cu DN71 este un indicator de drum interzis circulației publice (indicator ignorat, evident, de către majoritatea șoferilor).
http://tinyurl.com/y8lesfcy

| mihai69 a răspuns:

Din DN1, faci stânga spre Târgoviște pe DN71, apoi dreapta pe drumul DJ713.
Altă variantă e din Glod, pe DJ 714, DJ 713a, apoi de la Dichiu pe DJ 713.
http://tinyurl.com/y8lesfcy

| mihai69 a răspuns:

Din DN1, faci stânga spre Târgoviște pe DN71, apoi dreapta pe drumul DJ713.
Altă variantă e din Glod, pe DJ 714, DJ 713a, apoi de la Dichiu pe DJ 713.