| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot ajunge din Reghin, jud. Mures (sau eventual din Targu Mures) la Sighetu Marmatiei (eventual la Baia Mare)?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu trenul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu masina pe traseul Tg Mures-Reghin-Bistrita Nasaud-Beclean-Dej-Baia Mare-Sighetul Marmatiei. Cu trenul nu stiu daca este legatura directa dar te poti interesa la CFR. La fel si cu microbuzele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu intri in Bistrita. Inainte de oras, in Saratel o iei la stanga.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu masina e cel mai indicat, traseul ti l-a indicat Andrei foarte bine, pe acelasi traseu am fost si eu in august la Baia Mare.

| Brigitta a răspuns:

Cu masina pe cel mai scurt traseu faci 205 km daca te duci pe E578 pana la Saratel, acolo faci dreapta spre Bistrita si din oras te duci spre Nord pe DN 17 C; te duci spre satul Dumitra, apoi Cepari, Liviu Rebreanu, Nasaud, Salva, Cosbuc, Telciu, Fiad, Romuli, Dealul Stefanitei, Moisei, Visei de Sus, Viseu de jos, Leordina, Rona de sus, Rona de jos, Tisa, Sighetul Marmatiei.
Cu trenul ai urmatoarele variante:
Rapid Reghin 22:53 Saratel 00:35; Accelerat Saratel 02. 28 Sighet 07. 14
sau Personal Reghin 23. 52 Deda 00. 35; Accelerat Deda 01. 39 Sighet 07. 14.

| dorin1987 a răspuns:

Salut poti sa iei un autobuz aici ti-am linkul http://www.autogari.ro/......5690.aspx. Plecarea o ai de la 14. 00 pe din Targu Mures si ajungi la Sighetul Marmatiei la 19. 20. Faci cu autobuzul 5 h si 20 de minute.
Daca cauti si cazare acolo iti recomand la Cobwobs Hostel din Sighetul Marmatiei pentru mai multe detalii poti intra aici http://totuldesprehostel.blogspot.com/......nia-v.html aici. Sper sa ajungi cu bine acolo si distractie cat mai multa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Minte...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te pe viamichelin.com happy