| catalim93 a întrebat:

Cum vi se pare India? pentru cei care au vizitat-o! dau fundita pentru un raspuns detaliat!

Răspuns Câştigător
| Plimbarescu a răspuns:

Salut! Gasesti aici niste insemnari interesante din India: http://www.plimbarescu.ro/india/insemnari/

2 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Nu am vizitat o, dar m as duce acolo doar pentru maancare. Daca mergi, aia o sa iti placa cel mai mult.bafta happy

| adriana05 a răspuns:

Am fost in India anul trecut in iarna.Crede-ma nu as mai merge NEVER! Am aterizat in Delhi pe la miezul noptii eram foarte obositi (eu, parintii si fratele). Pentru a ajunge la hotelul nostru de 3 stele trebuia sa mergem cu masina vreo 30 min.Aeroportul era imens, plin de indieni dornici sa te duca unde doresti.Am urcat intr-o masina, iar pe drum indianul a inceput sa ne intre pe sub "piele" ca iubeste Romania, ca doreste sa o viziteze, sa cunoasca traditii etc.De la traditii a pornit tot, taximetristul ne-a spus ca am venit intr-o perioada cand indienii petrec si e posibil sa nu mai avem camere la hotel, dar ne recomanda o cazare, ieftina, cu mese si excursii suplimentare.Era perfect.Ne-a dus la "agentie" a sunat la "hotel" ne-a dat sa si vb la tel cu "receptionerul" care ne-a spus ca nu exista rezervare pe numele nostru.Normal,la cat eram de obositi eram fericiti ca am dat peste omul acela care ne-a scapat.Am platit vreo 500 euro pe 3 nopti 3 stele.In viata mea nu mi-am imaginat ca ajung sa dorm intr-o incapere unde era mai frig decat afara (iarna in Delhi este frig aprox. 15 grade dar bate vantul de numa) ne-am inghesuit 4 insi intr-un pat sa nu inghetam de frig, ne-au adus radiator care facea un zgomot de aveai impresia ca te impusca cineva. micul dejun l-am avut in camera, am cerut ochiuri, ne-au adus oua fierte.normal ne-a intins masa pe pat, ca sa faci o baie calda, la cele 10 grade din camera, trebuia sa asteptam 15 min sa se incalzeasca apa in cazan.din Delhi pana in Agra (unde e Taj Mahal) am facut cam 2-3 ore,groaznic.un tambalau pe strada mai rau decat la satele romanesti uitate de lume, vaci pe strada, maimutele se urcau pe masina, oamenii se plimbau pe strazi, sosea.cat despre Taj Mahal, foarte frumos, doar interiorul, cand iesi afara parca ai intra intr-o lume plina de oameni nebuni, din tinutul salbatic.nu au mall-uri, magazine, numai buticuri (au KFC laughing ), deci eu nu as mai merge nici pe gratis, NICIODATA.Iti recomand sa mergi in Thailanda.nu vei regreta.succes