| Florin19 a întrebat:

Cum vi se pare Polonia? Ca popor si ca tara...

6 răspunsuri:
| maduts a răspuns:

Polonia este o tara frumoasa, cea ce imi place cel mai mult la ea este ca are omibinare intre nou si vechi, exista orase vechi, in care s-a pastrat aproape intacta cultura traditionala si in acelasi timp, orase noi, total reconstruite dupa al doilea razboi mondial.
si sa nu uitam de amintirile trecutului, frumoase sau triste (castele medievale, lagarele de concentrare nazista) reflecta istoria bogata a acestei tari.intr-un singur cuvant SUPERBA.

| shadovv a răspuns:

Aaa... oarecum rotunda...

| costyn162 a răspuns:

Este o tara mai dezvoltata ca Romania, ca asta ne intereseaza cel mai mult dar nu se numara prin preferatele mele...

| mihaibrasov a răspuns:

Polonia este o tara civilizata, o tara in care industria si productia MERG, nu ca la noi.

| xoBridgetXO a răspuns:

Witam! happy. I love Poland! :X :X
Sunt incepatoare la limba lor dar ma princep foarte bine sa citesc cuvinte grele si accentul lor imi iese. happy
Do widzenia!

| MisterKat a răspuns:

Mie imi place foarte mult Polonia. Mi-as dori foarte mult sa merg in Polonia, macar sa vizitez Varsovia (Warszawa), Cracovia (Kraków) - e precum Brasovul sau Sibiul, Wrocław (Wrotzuav - se citeste, ł - se citeste precum "w' din cuvantul windows). Si eu m-am apucat sa invat limba poloneza.

Polonia este o tara muult mai dezvoltata decat Romania (din toate punctele de vedere).

Uite un videoclip despre Polonia: http://www.youtube.com/watch?v=x8VZpW79qJM

Pa!