| XxBoGdYxX a întrebat:

Daca pun intr-un vas o pereche de betta(femela si mascul), trebuie ca apa sa fie din acvariu?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Desi la un mascul beta trebuie sa ai cel putin 2 femele. E bine ca apa sa fie cat mai aproape termic si chimic cu cea in care acestia au stat anterior. Nu e bine sa fie schimbare brusca ca fac soc termic... Trecerea trebuie sa o faci treptat. Vezi ca am raspuns azi la in intrebare legata de acvariu... ai acolo la raspunsul meu cateva site-uri unde poti gasi detalii despre fiecare soi de peste cum se creste si... alte probleme.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu neaparat, dar apa sa aiba temperatura necesara pestilor.