| Udrescu_Gheorghe_1998 a întrebat:

Daca sunt minor si am carte de identitate ma pot caza la un hotel/pensiune?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti singur ci doar insotit de un parinte sau daca esti in grup organizat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te cazeaza nimeni daca ai sub 18 ani

| Ioan_Gheonea_1976 a răspuns:

Doar cu insotitor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde unde mergi.
Eu, spre exemplu, m-am cazat pe numele meu de mai multe ori, inainte de a implini 18 ani.
Am luat cel mult 3 nopti, si erau hoteluri/cabane de una/doua stele, nu m-a intrebat nimeni de sanatate.
La un hotel mai serios probabil ca nu poti, insa la o pensiune, daca anunti dinainte, si eventual vorbesc si parintii tai, nu cred ca este nici o problema.