| dolores_4478 a întrebat:

De ce apa Marii Negre, din zona litorala nu este curata ca cele din afara (Turcia, Bulgaria, Spania, etc)

5 răspunsuri:
| silvioara a răspuns:

Deoarece sunt extrem de multe depuneri TOXICE

| Esperança a răspuns:

Pentru ca la noi nu exista reguli si fiecare arunca deseurile in apa.

| TTM5 a răspuns:

Pentru ca in Marea Neagra se varsa Dunarea, care, fiind un fluviu, aduce aluviuni, resturi etc.

| IoanaTempah a răspuns:

Pentru ca romanii nu stiu sa aprecieze natura si sa o protejeze, tocmai din lucrul acesta multi romani pleaca la mare in alta tari precum cele enumerate de tine mai sus. happy

| andy_3924 a răspuns:

In afara se folosesc mai multe metode de a tine apa si plaja curate. Apa se pastreaza curata datorita unor plase care tin algele in larg si nu le permit sa ajunga la mal, iar plajele se curata regulat.