| LordeTil a întrebat:

De ce unele plaje din Insula Canare au nisip negru? Raspuns rapid.

Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Nu este nisip.E cenusa provenita de la vulvanii din apropiere.Acest eveniment se intalneste si pe plajele din Sicilia, cele care sunt mai aproape de vulcanul Etna.Am observat si eu si m-am consultat cu un om, care e expert.Si asta a fost raspunsul. Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| charonmario a răspuns:

Pentru ca sunt vulcani in apropiere de asta nisipul are culoare neagra