| animalu a întrebat:

De se sfarseste lumea asa de repede? sau sunt numai zvonuri

15 răspunsuri:
| rhytmiser a răspuns:

Asa repede? laughing o zici de parca ieri a aparut laughing)

| vip 2010 a răspuns:

Pentru ca in biblie scrie destul de clar ce se va intampla ...biblia nu minte. vremuriel de pe urma vor fii tot mai grele lumea va si ca la turnul babilonwinking

| Silvia a răspuns:

Ce zvonuri? Ce sfarsit? Mai e mult pana in 2012laughing).

| Silvia a răspuns:

Ce zvonuri?Ce sfarsit?Mai e mult pana in 2012laughing).

| alexdop21 a răspuns:

Lumea, poti sta linistit, nu se termina, se termina resursele naturale, stratul de ozon se subtiaza, efectul de sera este deja la apogeu, dar asta nu se va intampla prea curand, mai putin fix in anul 2012. E clar ca orice inceput are si un sfarsit, dar nu va panicati, garantez eu ca nu vine apocalipsa in 2012!

| Cryssy a răspuns:

Daca te referi la 2012... sa stii ca nu e adevarat. Nimeni nu stie cand va fi sfarsitul lumii. Doar Dumnezeu stie asta.

| Psihoyounger a răspuns:

Mă gândeam astăzi la povestea asta cu 2012. Sfârşitul lumii a fost şi în 2000, sfârşitul lumii a fost şi anul trecut (încă mai ţin minte la OTV- "mai avem 9 ore de trăit, mai avem 8 ore de trăit" şi a trecut şi 2000, a trecut şi anul trecut şi suntem încă aici, plângându-ne toţi de soartă dar nefăcând nimic pentru a o imbunătăţi. Sincer, nu ştiu ce se va întâmpla în 2012, dar sunt sigur că până atunci mai sunt doi ani, câteva sute de zile şi multă dragoste de dat/primit. Baftă!

Psihoyounger

| demonangel37 a răspuns:

Nu se stie nici o data cand va fi sfarsitul Dumnezeu stie si le hotaraste asta daca nu se trezeste uni sa arunce cu bombele nucleare pe care au propuse de 3 ani sa lea runce in mod special rusi iar sfarsitul nu se va stii a da o sa fie in 2012 o chestie stiintifica depinde de un asteroid daca vrea sau nu sa loveasca terra dar asta nu va aduce sfarsitul lumii
numai Dumnezeu stie cand trebuie sa ne ia la El

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se termina nimic.
Totul e din cauza omului! Si fiecare greseala a duis la incalzirea globala! Si de aici porneste tot calvaruwinking.

| Roberto di Roma a răspuns:

Pentru cei cu biblia si cu dumnezeu daca Vrea Dumnezeu să oprească răul, dar nu poate? Atunci nu este atotputernic. Poate Dumnezeu să oprească răul, dar nu vrea? Atunci el însuşi este rău. Poate şi vrea Dumnezeu să oprească răul? Atunci de ce mai există rău în lume?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi adevarat...deoarece acum avem o data exact 12. 12. 2012 nu ca in ceilalti ani cum ar fi 2000 in care nu am avut o data exacta.Insa pe de alta parte dupa cuvintele lui Dumnezeu:,, Nicio fiinta nu va stii cand va veni sfarsitul."
Ramane de vazut ce se va intampla!

| DoarNoemi a răspuns:

Deci daca ar fi ceva clar cum ca in 2012 se sfarseste lumea...ar fi o mareeeeee tragedie inainte de termenlaughingrolling on the floornuma sinucideri si delea(sigur o s avem destepti care o s-o faca)dar nha cert e ca o s vina sf lumii, intr-o zi, candva, nu s stie cand, poate fi si maine pentru ca cica e f aproape sf lumii. Dar o sa fie, cine crede in asa ceva stiewinkingoricum pamantu e demult distrus, urmeaza sa fie curatat de toate relelehappy CAND...NU S STIEwinking worried

| AdaIoana18 a răspuns:

Sunt doar niste zvonuri de unde stiu ei cand se va sfarsii lumea aceasta doar Dumnezeu este cu acest lucru imi place sa ma uit la 2012 dar asa ca un hobby. Sa sti filmul acela este facut ca sa scoata si ei niste bani toate aceste zvonuri sunt niste porcari. O seara frumoasa!

| tim a răspuns:

Valeu dom'le, ce raspunsuri ai primit.Acuma,alexandra are o idee, cam vaga ce-i drept, dar are o idee intemeiata, despre cum sta treaba.Pai de sfarsit lumea nu se sfarseste, doar ca incalzirea globala cam trage a idee de Armaghedon prezis in biblie, merita s-o rasfoiesti asa putin. Dar de sfarsit, nici vorba.

| erkal2011 a răspuns:

Eu chiar traeisc cu frica ca in 2012 se sfarseste lumea.