| ZambetulNebuniei a întrebat:

Hei! Am si eu o intrebare nascuta din lipsa experientei. Am cumparat 2 (ma rog, sunt 4, dar sunt 2 cu 2) bilete online de pe edreams si nu am idee cum fac rost de boarding pass. Plecarea o sa fie peste vreo 2 saptamani.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti faci check in ul online in functie de compania aeriana. In urma check in ului ti se vor elibera si boarding passul.

Daca e o companie low cost poti face check in ul cu cateva zile inainte si doar online daca nu vrei costuri suplimentare.

Daca e o companie de linie poti face check in ul online cu 24 ore inainte de zbor sau direct la aeroport

| mihai69 a răspuns:

Cu codul biletului electronic, faci check-in online pe sait-ul companiei aeriene la care ai biletele.