| ^__^S.y.m.o.^__^ a întrebat:

Help! Dati-mi niste destinatii turistice(din romania) unde sa avem ce vizita, dar sa nu fie prea frig! Astept propunerile voastre! Multumesc anticipat big grin
P. S.: destinatie pentru excursie de 2 zile rolling on the floor)

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Tot ce ai de facut este sa dai un click aici http://www.plimbarescu.ro, sa scrii cuvantul "Romania" in bara de cautare, dupa care se face click pe butonul "Cauta" si voila! Rezultatele nu vor inceta sa apara.
Succes si calatorie placuta! :)

| WestSid3 a răspuns:

• Curtea de Arges : biserica manastirii, sala Manole, manastirea Arges, fantana lui Manole, Curtea Domneasca, biserica Domneasca
• Castelul Bran
• Cetatea Brasovului
• Poiana Neamtului
• Castelul Huniazilor
• Castelul Peles
• Stana de Vale
• Cheile Turzii
• Muzeul de Stiinte Naturale din Sibiu
• Gradina Botanica din Cluj
• Balea Cascada

Sunt o multime de destinatii turistice, insa voi stiti ce v-ar placea sa vizitati big grin Fiecare loc are ceva frumos happy

| Akid a răspuns:

Valea olttului
acolo am fost si te duce la mai multe manastiri si mai multwe locuri specifice zonei
sau valea prahovei
sau slanic prahova acolo e superb

| yann2503 a răspuns:

Maramuresul este f. f. f frumos al ador...ca loc,
iza, sighetul marmatieimai sunt si altele...