| TheBestForYou a întrebat:

Am 2 intrebari :

1.Cati km sunt de la Cluj la Oradea?
2. Ce leacuri pentru raul de masina stiti?

Răspuns Câştigător
| Luciiii a răspuns:

In fiecare an fac acest traseu! Sunt 147 de km dar sunt multe serpentine... iar drumul il faci in aproximativ 3 ore.
Sunt parcari destule.
P.S. Poti merge si la Baile 1 Mai (langa Felix) unde e super! Strand cu valuri... si alte chestii!
Distractie placuta! pai stiu leacuri pe baza naturala o lamaie taiata feliute este de ajuns fara zahar sau miere
nu ai voie sa citesti sau sa scrii sa desenezi nu ai voie sa te uiti in spate nu privi des stanga dreapta de preferat e chiar sa dormi
incearca bomboane sau biscuiti cu ghimbir, menta cateva frunzulite crude daca nu iti plac incearca dupa cum am zis lamaia, chiar si o muratura acra cu gust de marar e ft bine venita. multumesc sper ca sfaturile mele sa te ajute

2 răspunsuri:
| PяInCєSs a răspuns:

1 : 147 km

2 : ghimbir - ceai sau radacina rontaita

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

De la CLUJ la ORADEA sunt 147 km.
LEACURI pentru raul de masina:
(intai ceva mai simplu)-la farmacie, se gasesc niste pastile pentru raul de masina, care trebuie a le iei cu vreo 2 ore inainte sau si mai putin, ca sa'si faca efect. dupa ce ai mancat iei 1/2 si gta
-sai ai la tine niste lamai, sa bomboane mentolate. de preferinta din ambele.
-priveste pe fereastra in timpul mersului
-stai in fata, pe locul pasagerului (doar daca' poti, daca' nu in spate)
-daca poti, dormi.ti s eface rau pentru ca vezi ca totul se misca, dar uh nu.si asta provoaca o strae de greata, apoi voma.inchide ochii si va trece.
-deschide fereastra, caci aerul rece te face sa te simti mai bine
POTI citi mai multe pe site'ul: http://www.need4speed.ro/......-de-masina
SUCCES :*