| Andreitza27 a întrebat:

In ce tara e mai bine sa traiesc Romania sau moldova?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Ştii vorba aceea, nu?
"Rău cu rău dar mai rău fără rău".
Este adevărat că România nu îţi oferă cel mai bun trai din multe puncte de vedere însă comparativ cu Republica Moldova, este un loc mai bun pentru a locui.
În primul rând este o ţară mai mare, renumită pentru diversele centre universitare.
Drept dovadă, mulţi elevi din Republica Moldova vin să studieze în România, în special la Iaşi deoarece în ţara noastră au mai multe oportunităţi.
Eu apreciez Republica Moldova pentru dulciurile excelente şi pentru produsele bune la preţuri avantajoase.
Pa-pa.

5 răspunsuri:
| Cronen a răspuns:

Unde ti se pare tie cel mai bine, acolo stai.

| BiuL a răspuns:

Cred ca ROmania.

| 0x11111051 a răspuns:

Moldova vs Romania? big grin Eu traiesc in Md, si mi se pare cea mai frumoasa tara. Cele mai pitoresti locuri, cele mai frumoase rasarituri, si apusuri de soare... Padurea Codrilor, si multe altele.

| Andreitza27 explică:

Mersi acum m-am mutat in Romania si mi se pare mai bine ca moldova...thx

| vinusipaharu a răspuns:

Romania!