| DonEduardo a întrebat:

În Filipine se trăiește bine?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, e viata saraca de fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte am auzit, nu prea. Hrană insuficientă... Se mai duc misionari să ajute.

| darrio2007 a răspuns:

In filipine nu stiu dar in Filipine sunt foarte multi saraci.

| Catrice a răspuns:

Da, d-aia e plin de bine filipineze în tara.

| shu7e a răspuns:

De cand cu noul (nu prea nou deacum) lor presedinte au mami scapat de problema drogurilor sau a mafiei chineze care le faceau viata si mai grea decat era. Dar inca e foarte greu pentru omul de rand, cred ca mai greu decat in Romania. Afirm asta doar din ce am vorbit cu colegii mei filipinezi fara sa caut care e GDP-ul sau alti indicatori de bunastare. Dar asta o poti face si tu sau poti cauta blogeri de acolo. Ei sunt vorbitori de engleza asa ca daca intelegi engleza ai putea sa iti faci o idee

| mihai69 a răspuns:

Depinde de câți bani dispui.

| Violleta2022 a răspuns:

Se traieste bine doar daca esti esti bogatas, ca-n rest, este o tara extrem de saraca.