| maryana5 a întrebat:

Inafara de Bucuresti, exista RATB si in celalalte orase? confused thinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RATB este doar in bucuresti. RAT este firma care se ocupa de transportul in comun, iar B vine de la Bucuresti. Eu sunt din Brasov si la noi este RATBV. Rat-firma, Bv-Brasovwinking

13 răspunsuri:
| nutty a răspuns:

In Constanta este RATC. Dar exista si in celelalte orase, doar ca au alte nume. big grin

| JustMe a răspuns:

Exista, dar nu se cheama RATB(B vine de la Bucuresti). De exemplu in Timisoara avem RATT(T de la Timisoara) si in celelalte orase la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu RATB, in fiecare oras se cheama altfel in functie de oras. In timisoara este RATT.

| 911targa a răspuns:

Nu, doar in Bucuresti este RATB, in Ploiesti si in Iasi exista RATP.

| iakelclaudiu a răspuns:

Sa raspuns mai sus.
Intrebi de curiozitate? sau te intereseaza?

De parca numai in bucurseti ar fi metrulaughing [joke] sau transport in comun cu taxiu'laughing eh. mai sunt orase dezvoltate si in tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ratb=regia autonoma de transport bucuresti. Nu exista decat in bucuresti big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ marionel, scumputz beletu`. la noi in bucuresti un belet cu 2 calatorii costa 2, 6ronhee hee

| nutty a răspuns:

@Marionel and @meDeea, sa nu va vaitati ca in C-tza biletu` cu 2 calatorii e 3, 50 lei laughing

| MidnightLady a răspuns:

Nu, la mine-n Sibiu nu este nicio RAT...Om fi noi mai inapoiati, ce stii?hee hee Da` nu chiar asa de inapoiati ca avem Tursib.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nutty, tu esti cea mai ''avantajata'' laughing

| opschris a răspuns:

Sigur! doar ca in alte orase (cum ar fi tm )se numeste RATT(in timisoara)

| Roby67 a răspuns:

@Nutty.,@Marionel, unde @meDeea, ce bine o duceti voi, la mine pe o distanta de 3 Km, costa beletu 1, 90€. De aia merg cu masina si nu cu RATBBVTC-ul de la noi happy
PS, la noi se numeste OVAC

| shtephie a răspuns:

In Bucuresti biletul cu 2 calatorii este 2, 6 leihee hee