| MaryCv a întrebat:

La ce se referă atunci când rezervi o camera de hotel. Spre exemplu 100€/noapte? Adică stai doar noaptea acolo sau este impropriu spus și tu plătești aceasta suma pentru întreaga zi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pretul este calculat pentru ziua hoteliera. Adica te poti caza oricand dupa incepera zilei hoteliere (in functie de hotel intre 12 si 16) si poti pleca oricand pana la sfarsitul zilei hoteliere (in functie de hotel intre 10 si 12). Nu conteaza cat stai tu acolo poti sta si o ora.

2 răspunsuri:
| DorrySweet51 a răspuns:

E impropriu zis. Platesti acea suma dar poti sta si ziua nu doar noaptea. Acesta forma de exprimare este orice hotel sau pensiune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Platesti pentru perioada cuprinsa intre check in si check out. La majoritatea hotelurilor asta inseamna intre de la 14:00 pana la 11-12:00am