| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa mergi la Baile Herculane? E frumos, e scump?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Parerea mea este ca e frumos... dar din cate vazusem cazarile sunt destul de scumpe...

6 răspunsuri:
| rael a răspuns:

Am inteles ca zona e de un pitoresc aparte, din pacate conditiile de cazare lasa de dorit, hotelurile sunt vechi si neingrijite.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am vazut ca e scump. N-am mai fost acolo de vreo 10 ani, dar intotdeauna mi-a placut foarte mult. Mai ales in aprilie cand infloresc magnoliile, e de vis. Ah, ce nostalgii mi-a trezit intrebarea...

| Darry a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci... daca vrei distractie, cumparaturi, nu-i o idee buna.
In schimb daca vrei relaxare...se merita, ai ce sa vz.
Hotelurile lasa de dorit, dar sunt multe pensiuni faine,
la pretul cam 170 ron/noapte, sau hotelul Ferdinand de 4 stele 200 ron/npt. Eu sunt din Tm si am fost de multe ori acolo.

| georgesur a răspuns:

Da, este o zona minunata, sanatoasa (eheee, stiau cei din Imperiul Roman, din Imperiul Austro-Ungar de ce...) pacat ca statiunea in sine a intrat pe mina "smecherilor de Romania"...
Pentru cei ce indragesc drumetia montana este un paradis:
vf.Domogled,vf Huscu., cascada Vinturatoarea, cheile Tasnei, poiana Balta Cerbului.si multe multe altele.
Pentru cei care au putina conditie fizica si sunt iubitori de natura, aceste locuri pot fi atinse pina pe la 70- 75 ani.
Si merita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca merita. Sigur merita. Eu am fost cu familia si ne-am cazat la o casa particulara. De fapt ne-a inchiriat toata casa. Nu era foarte mare, cu 2 camere, bucatarie si o baie. Pentru noi a fost de-ajuns si nici nu am platit mult. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E scump