| Andreea_Roxana_1996 a întrebat:

Mi-ati putea spune (daca ati fost) ce este specific Thailandei? Am un proiect destul de amplu de facut si mi-ar prinde bine sa stiu cate ceva despre imbracaminte, mancare, traditii etc de la cineva care a si fost acolo. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Cap0ne a răspuns:

Muay-Thai-ul/Boxul thailandez. Este sportul care reprezinta Thailanda. Si elefantii, ei sunt animale sacre acolo happy.

3 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Mancarea ciudata rau: sos de peste, viermi de cala, gandaci, chestii de-astea, huuh!

| cristimihailov a răspuns:

Mancarea thai este cu adevarat extraordinara. Super gustoasa si deloc scarboasa.

Au un curry de te lingi in fund de bun ce este. Ala verde ma refer, facut cu lemongrass si alte chestii din astea.

E adevarat, mai folosesc si prawni, dar este super buna.

Un paradis al gustului, la propriu. Alaturi de cea vietnameza.

Peisajele, maimutele si bucuria de religii care sunt in thailanda... ar reprezenta iarasi o chestie care fac thailanda super.

Pacat ca la politic lasa mult de dorit.

| CatalinPTM a răspuns:

Acolo poti ajunge la inchisoare foarte repede si usor. Politia acolo e corupta, te tortureaza in inchisoare, sunt niste conditii anormale. Politia de acolo se poarta foarte rau cu strainii/turistii si fac orice ca sa ajunga un strain in inchisoare pentru a plati mita politistilor.
Poti citi cartea "Bun venit in infern" si te vei lamuri cu Thailanda