| samiZiciPompier a întrebat:

Pentru a putea calatori in Anglia este nevoie de pasaport? Sau e suficient cu buletinul? Daca da, in ce tari e nevoie de pasaport?

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

E suficient cu buletinul. Trebuie pasaport pentru tarile care nu fac parte din Uniunea Europeana, si nici pentru alea nu chiar toate, spre exemplu si in Moldova se poate merge doar cu buletinul.

5 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Trebuie sa ai buletin. Daca nu ai iti trebuie pasaport.

Pasaport iti trebuie in afara Uniunii europene.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E suficienta cartea de identitate. De pasaport ai nevoie in tarile NO UE care nu au acorduri de circulatie cu UE

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca esti major este suficient buletiul.
Se poate calatori in toate cele 28 de tari ale UE si in Rep. Moldova.
In rest, orice alta tara necesita pasaport.
https://ro.wikipedia.org/......la%C8%9Bie

| AlexandrulS a răspuns:

In spatiul UE poti merge doar cu buletinul in rest cu pasaport sau viza dupa caz cum este arabia saudita, Turcia, sua etc.

| samiZiciPompier explică:

Multumesc frumos pentru raspunsuri happy