| SmileCriss a întrebat:

Pot băga un telefon in bagajul de cala? Am înțeles ca obiectele cu baterie pe litiu sunt interzise in bagajul de cala.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Suna la compania cu care zbori si intreaba. Daca ei sunt de acord da. Daca nu, atunci nu, si recomand sa nu te risti.

| darrio2007 a răspuns:

Ai inteles prost. Doar daca acel telefon este suspect. Poti lua cu tine telefonul in buzunar. Conditia este sa il inchizi sau il treci pe mod avion atunci cand ti se cere asta de catre personalul de bord al avionului.

| mihai69 a răspuns:

Da, poți. Trebuie doar să fie oprit.
Nu ai voie cu baterii cu litiu care depășesc o anumită capacitate (mult mai mare decât astea de telefon, laptop, cameră etc.). Deci nu e cazul tău.