| Buluci_Sorin_1980 a întrebat:

Pot pleca în Turcia cu pașaport valabil și carte de identitate provizorie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti pleca cu pasaportul, in Turcia nu se poate intra cu carte de identitate.

| Claxon987 a răspuns:

Da

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru Turcia iti trebuie parasport valabil. Cartea de identitate nu are nicio valoare

| mihai69 a răspuns:

Da, cu condiția ca pașaportul să aibă o valabilitate de minimum 150 zile la momentul intrării în Turcia şi să dispună de cel puţin o filă goală. (Vezi aici: http://www.mae.ro/travel-conditions/3753 )
C.I. poți să nici nu ai, pe turci nu-i interesează, iar la bulgari (dacă mergi cu trenul sau mașina) poți să treci fără probleme tot cu pașaportul.