| DrDeath a întrebat:

Poti sa mergi cu motocicleta din Romania in excursie pe acest traseu? Doar cu motorul?
Plecarea Romania, pana in Japonia, Hawai si destinatia finala America-chicago.
Am eu o ruta stabilita cu orase, cu opriri cu tot, si cu ce se poate vizita pe parcurs dar nu m-am interesat de vapor... puteti sa imi spuneti voi?

Răspuns Câştigător
| KaramiCa a răspuns:

Vreau si eubig grin mi se pare interesant.hee hee

3 răspunsuri:
| DrDeath explică:

Tu ai postat raspunsul asta asa aiurea? De ce? Daca nu sti nu te baga ce naiba...

| kumichan a răspuns:

Automat vei avea evoie de feribot dar gandeste-te ca Romania e in Europa iar Japonia e in asia faci cel putin 5 ore cu avionul daca nu si mai mult iar feribotul este destul de scump pentru ca ruta e destul de mare apoi ai nevoie de pasaport pentru ca nu vei mai fi in Europa. Odata ajuns in Japonia datorita fluzului si refluxului marin poti sta mai multe zile in asteptarea feribotului.Ruta e prea mare vei avea nevoie de cateva luni sa faci tot traseul si odata ce ai ajuns intr-oi tara staina ar fi aiurea sa nu vizitezi obiectivele turistice care sunt enorm de multe

| MihaelaDart a răspuns:

Pana in Japonia poti face linistit traseul cu motocicleta, dar pana in Hawai sau Chicago doar inotand cu motocicleta prin ocean... asta trebuie sa te imbarci pe un vapor ori sa-ti transporti motocicleta in avion! Oricum costurile sunt mari pentru ambele.