| leone a întrebat:

Pt spania trebuie pasaport? mi e expirat si eu am doar buletinul...

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Poti merge cu buletinul daca ai peste 18 ani.

| IqStorm a răspuns:

Dacă nu treci prin ţări extracomunitare nu ai probleme în a folosi cartea de identitate pentru trecerea frontierei ai însă grijă că în Spania marea majoritate a hotelurilor îţi solicită paşaport pentru cazare însă pensiunile nu îţi cer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai cu cartea de identitate, nu ai nevoie de pasaport. daca te identifici o poti face si cu permisul de conducere.

| ladybird a răspuns:

Poti sa treci linistit doar cu buletinul!

daniela
| daniela a răspuns:

Nu e suficienta cartea de identitate nu si buletinul de tip vechi

| daii a răspuns:

Nu, nu trebuie pasaport deoarece Spania face parte din Spaţiul Schengen. Poti merge doar cu buletinul si daca ai mai putin de 18 ani( bineinteles insotit de un major).winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu imi pare rau eu la fel am probleme cu actele