| anonim_4396 a întrebat:

Recomandati-mi un site unde pot vedea trasee recomandate pentru drumeții pe bicicletă. De preferat regiunea Transilvania.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Traseele de parcurs cu biciclete depind in primul rand de pregatirea ta si echipamentul tau, dar si de vremea din zonele de parcurs.
Daca esti un biciclist experimentat cu terenuri si drumuri cat mai diversificate, atunci este suficient sa-ti alegi zona unde vrei sa mergi, iar pe teren te descurci...

In orice caz, pe asemenea trasee este recomandat sa mergi in grupuri de minim 5-10 persoane, echipate atat cu scule si piese de schimb (pentru reparatii), cat si cu trusa de prim ajutor pentru caz de nevoie!