| cooldreams a întrebat:

Ce imi recomandati sa vizitez cel mai mult in Roma (sau, poftim, in alte orase din Italia mai cunoscute, precum Milano sau Florenta? Multumesc frumos!
PS: Aveti sfaturi sau atentionari in legatura cu serviciile, vremea, cetatenii etc. din Roma?
Intelegi voi, nu? Sper...

Răspuns Câştigător
| Licurici_2266 a răspuns:

In Roma poti sa vizitezi Coloseumul, ruinele romei lui Cezar( langa coloseum), Altarul Patriei(tot in zona). Vaticanul, Fanatana Trevi(arunci bani si iti pui o dorinta), Piata Campidoglio, Piata di Spagna, Castel Sant Angelo, Piata Navona, Bazilica Sf Petru si cam atat. Oricum sunt multe obiective turistice si multi turisti zi de zi. Eu am fost si am ramas impresionata. Te poti deplasa de la un obiectiv la altul cu metroul sau cu autobuzul. Calatorie placuta!happy

4 răspunsuri:
| AndreeaBz a răspuns:

Mmmm in milano nu stiu. stiu numai prin jur. ar fi ok sa te duci la Gardaland love struck, orase din jurul lacului Garda.
1. Sper ca stii italiana, daca nu vor incerca sa te furelaughing ( sunt putini care fac asa, dar totusi ai grija)
2. Este foarte CALD!hee hee
3. In rest oamenii sunt foarte de treaba, nu ai treaba cu ei.

| aryana1991 a răspuns:

Sunt multe lucruri frumoase si in torino.acolo poti vedea cel mai mare muzeu egiptian din europa, catedrala sf ioan botezatorul unde e giulgiu care se zice ca l-a acoperit pe iisus in mormant, palatul madama, poti merge si la superga sau castel nouva donbosco.e mai racoare decat in roma cu siguranta si vei auzi cu siguranta vorbindu-se romana

| Plimbarescu a răspuns:

E foarte frumoasa Roma, o sa iti placa! Pareri, sfaturi si atentionari, hoteluri si restaurante gasesti aici: http://www.plimbarescu.ro/roma_italia/

Distractie placuta!