| adriiiann a întrebat:

Doresc sa imi achizitionez un bilet de avion din Belgia catre Romania. Problema este perioada aceasta cu corona virus, eu unul nu sunt ingrijorat si mai mult mama mea care este foarte speriata de acest virus. Intrebarea este daca merita sa plec de pe data de 5 aprilie? Toate raspunsule sunt bine primite! THX

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

De la o zi la alta se impun mai multe si mai multe restrictii, nu m-as risca. Deja am anulat un bilet pentru saptamana viitoare pentru ca 1. nu vreau sa calatoresc cat timp e panica asta, 2. nu vreau sa stau 14 zile in carantina.
Daca mama ta e acasa linstete-o cat mai finut cu ganduri pozitive, sa aiba grija de ea, sa nu se plimbe prin locuri aglomerate etc. daca e cu tine, mai bine, stati linistiti, nu va panicati, nu va plimbati prea mult. Oricum aeroportul este un focar de infectie de la sine inteles, acum mai ales cu circulatia internationala, nu m-as risca.

1 răspuns:
| Nonolita a răspuns:

Si in Romania este coronavirus. Voi decideti in ce spital vreti sa stati daca il luati: Romania sau Belgia.