| BogdanFRD a întrebat:

Se organizeaza excursii legale la Cernobil? Este o destinatie turistica ca sa zic asa?

6 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

La Cernobal nu este voie dar in orasul Prypiat da.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zona este radioactiva inca nu cred ca se incumeta careva sa faca excursii acolo

| RayLeo a răspuns:

Cernobil este e zona strict interzisa, nu are cum sa fie destinatie turistica, poti intra in acel oras doar cu autorizatie speciala de la parlament.

| Copildeciocolata a răspuns:

Daca vrei sa vi de acolo cu un picior in urche si un nas in palma poti sa te duci big grin

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Putin avea o vorba, la disneyland e minciuna soarecele de 2 metri - se referea la micky mouse, iar la ei in cernobal e real

| Ghitescu_Andrei_1997 a răspuns:

Reactorul număr 4, oraşul-fantomă Pripiat şi pădurea roşie, unde pinii au căpătat culoare portocalie din cauza nivelului ridicat de radiaţii sunt câteva dintre atracţiile turistice ale locului. O excursie la Cernobâl costă între 70 şi 170 de dolari. Atata stiu dar companii care sa te duca acolo nu stiu. Oricum e cam periculos pentru sanatatea ta oricum faci ce vrei.