| Iulyy16 a întrebat:

Am nevoie de informații legate de cazarea unui hotel. Urgent va rog dau funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde vrei sa cazezi hotelul?

| mihai69 a răspuns:

Hotelul ESTE o unitate de cazare; cum crezi că poți caza o CAZARE?!?

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca din cauza vitezei ai scris asa nu?
Doresti sa afli cum te cazezi intr-un hotel, ori ce doresti sa afli?
O zi bunahappy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai vrut sa intrebi cam cum 'se face' o cazare, treaba e cam asa: intri in hotel, mergi la receptie, si spui acolo ce doresti (o camera/doua/mai multe, cate persoane, alte detalii despre camera daca e posibil). Receptionerul iti spune tarifele, daca doresti te poate trimite cu un angajat sa vezi camera inainte de a te caza, apoi, daca iti convine, prezinti un act de identitate (cate un act pentru fiecare camera inchiriata), ti se da o fisa pe care trebuie sa o completezi cu datele tale (acea fisa ajunge la politie, e o simpla formalitate), ti se taie factura, primesti bonurile de consum daca ai si mancare inclusa, permis de intrare in piscina, sauna sau alte chestii de genul, cheia/cartela, si poti sa mergi in camera.