| anonim_4396 a întrebat:

Asi dori sa ma aiutati si pe mine cu un singur lucru!
In decembrie vreau sa o aduc pe Mama, Tata, si Fratele (din Piatra Neamt )la mine (Germania - Rastat) pentru 2 saptamani,
sa facem sarbatorile impreuna!
Problema e ca nu vrera sa vina cu Atlasib, Pletl sau mai situ eu ce, fac foarte mult timp pe drum, daca cineva cunoaste pe cineva care face transport persoane Piatra Neamt -Rastat, masina mica preferabil sau max bus 7+1 asi dori sa ma anunte la email ( julian.caliman@gmx.de )
Daca se poate asi dori cu ce persoana vine cu aceea sa se si intoarca inapoi! adica dus - intors "biletul"!
Va multumesc
Sper sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Salutare!

De ce nu incerci varianta avionului?
E mult mai rapid si mult mai ok. In final, pretul pe autocar e cam acelasi cu cel pe avion, chiar daca pare mai ieftin.
Eu am facut prostia de a merge cu autocarul si am cheltuit mai mult decat as fi dat pe biletul de avion. Sa nu mai zic de lipsa odihnei.

Seara buna!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Autocarele mari de la firme merg continuu avand doi soferi, nu o sa ajunga mai repede cu altfel de trasport rutier in niciun caz.

Daca durata e problema, exista avion si in 2 ore s-a rezolvat problema